תחום גינון ופיתוח כולל, כמובן, את תכנון הגינה ובנייתה הנכונה לפי תנאי השטח, רצונותיהם של בעלי הגינה ואפשרויותיהם הכספיות. אולם אחרי שנבנתה הגינה לשביעות רצונם יש כמובן לתחזק אותה נכון, כך שתתפתח יפה ונכון, ולא יידרשו פעולות תיקון ושיקום לעיתים תכופות. גינון ופיתוח מקצועי כולל את בניית הגינה אך גם את אחזקתה.

 

גינון ופיתוח הוא תחום רציני ביותר, אשר כדי לעסוק בו נדרש ידע רב: על הגנן להכיר את סוגי הצמחים, מהם תנאי המחיה האידיאליים לכל צמח ומהו הטיפול הנכון בו. גינון ופיתוח מקצועי הוא גם הידע לשלב בין הצמחים השונים: מה מתאים ליד מה, ומה לא. עליו להכיר מזיקים וגורמי מחלות, ומהו הטיפול הדרוש למניעת המחלות או ריפוין, ועליו להיות בעל ידע נרחב בהשקיה ובדישון, ועוד- לא מעט תחומים אשר דורשים מקצוענות וניסיון. בנוסף לכל אלה, על הגנן להיות נכון לעבודה פיזית לא קלה, בתנאים שלעיתים אינם קלים, כמו עבודה בשמש, למשל.

 

דרישה אלמנטארית לגינון ופיתוח טובים היא מערכת השקיה ודישון. מערכת כזאת היא המערכת החשובה ביותר בגינה, אשר כל טעות בה תגרום בהכרח לנזקים נכבדים לצמחיה. בתכנון מערכת ההשקיה יש לקחת בחשבון את סוג הקרקע ואת מידות הצנרת, את ספיקת הטפטפות והממטירים, את פיזור המים, לחץ המים הסביבתי ועוד. ניתן להתקין גם מערכת דישון ביחד עם מערכת ההשקיה. דישון ביחד עם מערכת הטפטוף ייתן תוצאה יפה בגינה, אך יש להיזהר מחדירת הדשן אל מי השתייה. התקנת מערכת ההשקיה, אם כן, חייבת להיעשות על ידי איש מקצוע.

 

תחום גינון ופיתוח כולל, מלבד מרכיבי הצמחייה, ההשקיה והדישון, גם תחומים כמו חיפוי הקרקע, תאורה, אביזרי עיצוב מעץ או מאבן ועוד. הפעילות השוטפת בגינה מתחלקת לפעילות בתדירות גבוהה, כגון: כיסוח דשא, ניקיון, גיזום וכו', ופעילות הנעשית בתדירות נמוכה יותר, כגון: הדברה, רענון והחלפת צמחייה, טיפול במערכת ההשקיה או שיפור חיפוי הקרקע וכו'. במרבית המקרים חשוב להיעזר באיש מקצוע, אשר ידע לקבוע את הטיפולים הדרושים ואת תדירותם, כך שהגינה תהיה תמיד במיטבה.

 

חברת אור גני מתמחה זה שנים בגינון ופיתוח. אנו נדע לבנות ולתחזק את גינתכם בצורה הטובה והיעילה ביותר, והיא תיראה תמיד רעננה, שופעת ופורחת. מעשה אמנות אמיתי.

1 comment on “גינון ופיתוח”

 1. צהריים טובים לכולם
  אם אתם מחפשים מתנה מקןרית ומיוחדת
  אני מציעה לכם לפנות לחברת שופרות ישראל
  שמהם תוכלו לרכוש שופרות במגוון גדלים ודגמים
  רוצים להתרשם מהמגוון הקיים במקום
  היכנסו לקישור המצורף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.